Site Loader

Rehabilitacja polega na leczeniu chorób fizycznych oraz urazów z użyciem urządzeń medycznych, technik manualnych, ćwiczeń oraz wielu innych środków. Obecnie istnieje dużo odmiennych terapii a także metod leczenia , które są dostępne w rehabilitacji ludzi z urazami mięśniowo-szkieletowymi, kłopotami sercowo-naczyniowymi, neurologicznymi a także kilkoma innymi schorzeniami. W tym artykule przedstawimy różnorodne rodzaje dostępnych zabiegów z dziedziny fizjoterapii.

Zabieg fizjoterapeutyczny – elektrostymulacje

Elektrostymulacja to proces używany od wielu lat w celu pomocy ludziom z stałym bólem. Elektrostymulacja wysyła do naszego ciała prąd elektryczny o małym natężeniu poprzez elektrody a także pomaga stymulować przepływ krwi oraz zmniejszać stany zapalne.

Fizjoterapia to sposób masowania, który skupia się na określonej części ciała. Niektóre z znanych rodzajów to masaże szyi, głowy, pleców a także stóp. Terapeuta rękami masuje konkretny obszar i tym samym gwarantuje ulgę w wielu bólowym objawach.

Zabieg fizjoterapeutyczny -laseroterapia

Laseroterapia to dział fizjoterapii, który można zastosować w leczeniu bólu oraz stanów zapalnych w wielu stanach. Zabieg ten polega na wysyłaniu laserowych impulsów poprzez skórę do tkanek, wytwarzając energię, która ma wspomagać wzrost oraz gojenie komórek.

Jest mnóstwo powodów, dla których pacjenci są zainteresowani próbą leczenia fizjoterapeutycznego. Być może cierpią na przewlekły ból, problemy z układem mięśniowym, a czasem nawet na niepokój lub depresję. Bez względu na przyczynę, w tym artykule przyjrzymy się bliżej niektórym dostępnym aktualnie sposobom leczenia a także technologii, która jest wykorzystywana do ich realizacji.

Ultradźwięki-zabieg fizjoterapeutyczny

Ultradźwięki mogą ujawnić złamania, skrzepy krwi i nie tylko. Fale ultradźwiękowe są przesyłane z sondy, która przesuwana jest po ciele. Wysyłane fale odbijają się od tkanek i powracają do maszyny, tworząc tym samym obraz wnętrza Twojego ciała na ekranie urządzenia.

admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *