Site Loader
Niewątpliwie nie sposób kłócić się z przysłowiem głoszącym, że najlepszym zwyczajem jest nie pożyczać pieniędzy w ogóle, ale rzeczywistość ma jak to zwykle bywa do wtrącenia swoje tzw. trzy grosze i właściwie niemożliwe jest w dzisiejszych czasach spotkanie kogoś, kto nie miałby w swoim życiu zakłóceń , które związane były z finansową płynnością.
Niezależnie od tego czy te problemy tyczyły się budżetu firmowego czy też domowego, to przykładowym z rozwiązań , które pozwala na poradzenie sobie z kryzysem jest na pewno pożyczenie pieniędzy. Najlepszym rozwiązaniem tej sytuacji jest zapewne pożyczenie niezbędnej sumy od przyjaciół i najbliższej rodziny, którzy nie zażądaliby odsetek od takiego kredytu, lecz bywa i tak, że nie znamy nikogo kto dysponowałby wolnymi środkami finansowymi albo zwyczajnie nie chcemy się prosić o pieniądze (niestety pożyczanie od rodziny posiada swoje wady). W tak zaistniałej okoliczności z pomocą przychodzą nam przeważnie banki albo pozabankowe instytucje inwestycyjne, które za odpowiednią zapłatą (to znaczy oprocentowaniem) przekażą nam potrzebne pieniądze.
Zdobycie kredytu w banku, chociaż w zasadzie jest dużo tańsze aniżeli https://www.get-money.pl/aktualności/banki/szybka-pożyczka-pozabankowa, wymaga jednak posiadania stosunkowo znacznej zdolności kredytowej oraz bardzo dobrej historii dotyczącej spłaty poprzednich zobowiązań. Jeżeli nie mamy tychże cech to w praktyce będziemy mogli w zasadzie zapomnieć o kredycie w tradycyjnym banku, jaki co prawda pobiera niższe oprocentowanie, ale nie lubi ryzykować. Zupełnie inaczej sprawy wyglądają w przypadku spółek pożyczkowych, dla których stopień ryzyka jest dużo wyższy niż w wypadku zwykłego banku, co wiąże się jednakże z większymi odsetkami które przyjdzie nam zapłacić za udzielenie pożyczki. Rozumie się samo przez się, iż nie ma nic za darmo oraz im większy stopień ryzyka ponosi nasz pożyczkodawca tym oczekuje on za to wyższego dochodu. Trzeba mieć na uwadze fakt, iż część wierzycieli w ogóle nie będzie mogła spłacić swojego kredytu i z takim właśnie ryzykiem musi się liczyć instytucja finansowa decydująca się na pożyczenie wam pieniędzy. Jest jednakże i tak, iż w poniektórych spółkach pożyczkowych, szczególnie tych , które dysponują większym kapitałem oraz stażem na rynku, będziemy mogli uzyskać pożyczkę bez ponoszenia jakichkolwiek dodatkowych kosztów ze względu na promowanie firmy. Są tam pewne kwotowe ograniczenia i zazwyczaj należy taki kredyt uregulować w dość krótkim czasie (zazwyczaj nie dłużej aniżeli w przeciągu sześćdziesięciu dni), niemniej jednak w zamian nie musimy oddawać ani grosza więcej niż to co pożyczyliśmy.
Spółki pożyczkowe także zwracają baczną uwagę na zdolność kredytową klienta, który pragnie u nich pożyczyć pieniądze na własne potrzeby, natomiast w tym przypadku można sobie pozwolić na nieco słabszą historię kredytową a także trochę gorsze zarobki. Ceną za pobłażliwe podejście do klienta jest całościowy koszt który poniesiemy podczas spłacania naszego zobowiązania, jaki na pewno przekroczy dziesięć % rocznie, a w bardzo wielu sytuacjach dosięgnie także kilkudziesięciu procent w ciągu roku.

admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *