Site Loader

Posiadacze komórek w bardzo wielu sytuacjach spotykają się z sytuacją w jakiej nieznany im numer próbował dodzwonić się do właściciela.

 

W wielu sytuacjach są to tylko pomyłki, lub próby namolnego reklamowania przeróżnych towarów. Nierzadko jednakże mamy możliwość natrafić na połączenie o wyjątkowo dziwnym numerze kierunkowym. Powinno się wtedy wyszukać co to za numer telefonu. W globalnej sieci internet istnieje możliwość odnaleźć sporo stron internetowych, które pozwalają na rozszyfrowanie posiadacza tego numeru. Najistotniejsze jest ustalenie kto dzwonił na numer telefonu użytkownika, albowiem w zdecydowanej większości przypadków są to różni oszuści, jakich num. kierunkowe sugerują odległe kraje, takie jak Kongo.

 

Przyjęcie takiego połączenia powoduje naliczanie horrendalnych opłat za telefon. Wpisanie dziwnego numeru telefonu w wyszukiwarkę internetową spowoduje wyświetlenie bardzo dużej ilości wyników, jakie pozwolą określić kilka istotnych kwestii. Najpierw: Czyj to numer. Może faktycznie być własnością osoby prywatnej, może być to namolna firma , która reklamuje produkty, lub właśnie oszuści. W ogromnej liczbie przypadków strony www trudniące się weryfikacją numerów telefonów oferują opinię na temat konkretnego numeru. Bywa to w znaczącej liczbie sytuacji zwięzła wiadomość, np: „Nachalny, dzwoni kilka razy w ciągu dnia.” W wypadku telefonicznych oszustów takie strony zwracają szczególną uwagę, wyraźnie odradzając przyjmowania takich połączeń. Podsumowując, warto zweryfikować czyj to numer, aby nie narazić się na straty majątkowe. W sytuacji wyświetlenia obcego numeru telefonu proponujemy odrzucenie takiego połączenia i sprawdzenia w globalnej sieci co to za numer komórkowy.

 

admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *