Site Loader

W dzisiejszych czasach wiele pań chorujących na raka piersi decyduje się prędzej czy później na mastektomię. Mastektomia to specjalny zabieg który polega na amputacji piersi, po którym jest możliwość wszczepić implanty piersiowe, przeprowadzić operację rekonstrukcji piersi lub też nie. Dostępne są różne rozwiązania spełniające potrzeby poczucia się kobieco a także w pełni bezpiecznie dla pań po mastektomii, wyjścia które nie wymagają kolejnego zabiegu.

 

Taka operacja jest trudna pod względem psychicznym, bowiem obejmuje usunięcie pewnej części ciała, którą utożsamia się z kobiecością.
Kluczowym wyjściem dla kobiet po amputacji piersi, które nie decydują się na następny zabieg, są tak zwane protezy piersi. Tworzy się je z różnych materiałów – takich jak na przykład silikon czy pianka, które mają imitować naturalną tkankę. Protezy tego typu dopasowuje się indywidualnie do budowy sylwetki dziewczyny, tak, by pasowały swym rozmiarem i wagą do piersi, która nie była poddana amputacji. Do noszenia protezy opracowano specjalistyczne staniki, mamy możliwość taką protezę też przymocować wprost do skóry kobiety.
Bielizna dla amazonek to znakomita opcja dla kobiet po mastektomii. Może być świetnym uzupełnieniem do protezy piersiowej lub zastąpić ją w sytuacji, gdy w trakcie zabiegu wycinano wyłącznie jakiś fragment chorej piersi. To specjalny typ bielizny – m.in. kieszonki na protezy wykonane z naturalnych i przede wszystkim komfortowych tworzyw, usztywniane albo miękkie miseczki, modele z fiszbinami albo bez fiszbin.

 

Firmy które produkują tego typu bieliznę częstokroć posiadają całą gamę bielizny na różnorakie okazje: codzienną, wieczorową, a także kostiumy kąpielowe amazonki czy na wyjątkowe okazje, jak przykładowo ślub.
Zarówno protezy piersiowe jak również bielizna dla amazonek pomagają poradzić sobie z tą straszną traumą operacji, jak również utrzymać prawidłową postawę ciała. W sytuacji dużych piersi u pań, amputacja tylko jednej znacząco wpływa na umiejscowienie ciężaru ciała kobiety równomiernie po obu stronach odcinka kręgosłupa. Obciążenie jego lewej lub prawej doprowadzić może do kolejnych, obciążeń układu kostno – mięśniowego, kontuzji stawów oraz silnego bólu.
W trakcie zakupu protezy albo bielizny oraz wyborze firmy, która będzie dla nas świadczyć usługi, należy szczegółowo sprawdzić oferty określonych salonów. Bardzo ważne jest, by w trakcie samego procesu nabycia określony salon proponował komfortową a także indywidualną konsultację z profesjonalnie wyszkoloną załogą. Przede wszystkim ceni się niewielkie przymierzalnie, całkowitą dyskrecję a dodatkowo podejście w sposób indywidualny do klienta. Najistotniejsze dla takiego sklepu powinno być przede wszystkim samopoczucie pani, która jest po przebytej mastektomii.

 

Ceny takiej bielizny a także protez są dość zróżnicowane – warto posprawdzać opinie określonych sklepów, przedsiębiorstwa – czy są to wyroby tworzone poprzez polskie czy zagraniczne marki, i z jakiego są tworzywa. Można bazować na przedsiębiorstwach, które produkują wyroby z naturalnie pozyskiwanych surowców, a na ich stronie www możemy znaleźć informacje na temat.

admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *