Site Loader

Rok akademicki – jak zaplanować sobie czas

Prawie że każdy student miał kiedyś sytuację, gdy brakowało mu czasu, a kolokwium już się zbliżało. Niestety sporej ilości studentów cierpi na prokrastynację i niespecjalnie wiedzą co z tym zrobić. Na całe szczęście istnieje ciekawe rozwiązanie, jest ono bardzo proste, ale niewielu ludzi ma chęci z takiego rozwiązania korzystać. Mam tutaj na myśli coś takiego jak planner.

Planner akademicki 2020/21

Planowanie sobie każdego dnia na papierze wydawać się może mało ciekawym rozwiązaniem, wizja siedzenia przed jakimś zeszytem zdaje się bardziej przeszkadzać w ciekawym spędzaniu swojego wolnego czasu, niż pomagać. Natomiast bardzo wielu studentów traci wielką ilość czasu na bieżącą organizację tego co będą robić, poprzez co zaczynają się miotać w trakcie pracy i tracą czas podczas próby ogarnięcia całości. Wystarczy natomiast przeznaczyć 15 minut codziennie na to, ażeby rozplanować sobie w swoim plannerze dzień, sprawi to, że z całą pewnością niczego nie zapomnimy i będziemy dokładnie od razu wiedzieć co powinniśmy robić.

Użyteczność plannerów      

Nie każdy o tym wie, niemniej jednak większość wielkich osób korzystała z tej techniki. Możemy tu wymienić na przykład Immanuela Kanta, który (jak opowiada żart) miał tak bardzo dobrze zorganizowany każdy dzień, że ludzie regulowali swoje zegarki zależnie od tego, w momencie gdy wychodził na spacer. Jednakże prawdą jest, iż Kant miał dokładnie zaplanowany dzień a także zapisany dokładny jego przebieg w własnym dzienniku, który był zwyczajnie jak planner. Używając tej techniki gospodarowania czasem, będziemy mogli być pewni, że obudzimy się ze zdanymi egzaminami oraz sporą ilością czasu.

admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *