Site Loader

Mając wszystko nie doceniamy niczego. Prawdą jest że dopiero nieobecność pokazuje każdemu jak

niezwykle chce danej partii ciała. O utracie jakiegoś członka albo też zmysłu mówi mnóstwo świetnych filmów, poruszających i mających wpływ na wyobraźnię. W rzeczywistości jednak pomimo zajmujących doświadczeń tych bohaterów nie chciałbyś się z nimi zamienić na życia. Gdyż jest cholernie ciężko, a człowiek nie lubi gdy jest mu trudno. Pomyślmy sobie o filmie Zapach Kobiety, który przedstawia temat niewidomego mężczyzny i jego strategię widzenia świata, wspomnijmy przyjaciela Forresta Gumpa z wojny, który stracił w wybuchu obydwie nogi, pomyślmy o sporej ilości pozostałych ludziach, którzy to musieli zmagać się z problemem straty. Jak wasze przemyślenia? No z całą pewnością nie jest lekko, kolorowo oraz miło. Tacy ludzie to najprawdziwsi bohaterowie, a ich zmaganie z życiem powinno być nagradzane Nagrodą Nobla, a jeżeli nie to ogromnym podziwem pośród przyjaciół.
Posiadamy jednak dwudziesty 1szy wiek więc będziemy mogli choć odrobinę postarać się tym bohaterom ułatwiać egzystowanie. Przecież protezy kończyn są bardziej idealne, ruchome, ich ruch przypomina nam bardziej ruch zdrowej ręki, a sposób użycia nie przeszkadza choremu w codziennym funkcjonowaniu. Np proteza palca zupełnie oddaje sposób funkcjonowania zwykłej ręki zdrowego człowieka. Jest możliwość posługiwać się nią całkowicie sprawnie a także starczy trochę wprawy i zwykłe codzienne czynności przestaną być przeszkodą. A dodatkowo minimalizują niskie uczucie własnej wartości, która jest bardzo poważnym problemem psychologicznym po utracie którejś z części swojego ciała. Protezy nóg, wspaniały wynalazek, mężczyźni i kobiety pracujące nad protezami powinny także mieć przyznawane bardzo duże gratyfikacje, ponieważ na prawdę ich zadania mają bardzo duże znaczenie dla innego człowieka. Wszakże dzięki takiej protezie będziemy mieli możliwość standardowo, bez żadnych zawad poruszać się. Czyż to nie jest piękne. Niechaj wykonują własną pracę dalej ponieważ robią to znakomicie. Protezy bioniczne muszą być zrealizowane z mocnych produktów oraz przystosowane do indywidualnych potrzeb. Dlatego te najnowsze potrafią kosztować tak dużo kasy. Nie bywa to zakup na każdą kieszeń, dzięki temu apel do ludzi pomagajmy, pomagajmy jak najwięcej, bo jeżeli znajdziecie się w takiej sytuacji to może ktoś pomoże wam.
Jako ludzie w znaczącej liczbie sytuacji jesteśmy zbyt mało empatyczni, nie potrafimy wczuć się w sytuację innych ludzi, boli mnie to oraz leży na sercu i właśnie dlatego to piszę. Mam wielką nadzieję, że zdołałem dotrzeć do waszej wyobraźni i chociaż trochę rozszerzyłem wasze horyzonty myślowe. Być może nawet ktoś rozglądnie się naokoło i dostrzeże sąsiada na wózku czy ciocię niemającą ręki, której to nie odwiedził już od wielu lat. Jeśli znamy takowe osoby we własnym otoczeniu okazujmy doradztwo, gdyż wyłącznie te osoby tak naprawdę mają pojęcie jak to jest trudno radzić sobie z życiem w chwilach niecodziennych. My będziemy mogli się wyłącznie domyślać, niemniej jednak miejmy nadzieję, iż nigdy nie będzie wam dane doświadczyć czegoś takiego.

 

admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *