Site Loader

Zakład funeralny jest miejscem, którego każdy z nas wolałby omijać. Śmierć jest jednak elementem życia i nikogo z nas nie ominie. Informacja o śmierci znanej nam osoby bywa przytłaczająca, niemniej jednak obowiązkiem każdego z nas jest wyprawić zmarłych w ich ostatnią podróż.

 

O śmierci bliskiej nam osoby przebywającej, która przebywała w szpitalu informuje nas lekarz. Wtedy po uzupełnieniu wszelkich dokumentów powinniśmy udać się do zakładu funeralnego. Zupełnie inaczej jest w sytuacji, gdy członek rodziny odchodzi w domu. Dopóki nie zostaną dopełnione wszystkie formalności z udziałem doktora oraz policji, zakład pogrzebowy Katowice nie może zabrać ciała naszego bliskiego. Gdy otrzymamy całą dokumentację, w tym również aktu zgonu, musimy pójść do zakładu pogrzebowego by ustalić termin oraz charakter uroczystości pogrzebowej. Zazwyczaj uroczystość pogrzebowa ma charakter religijny i bierze w niej udział osoba duchowna. Niemniej jednak odbywają się także pogrzeby bez udziału księdza. Osoby w podeszłym wieku, które wiedzą, że ich czas dobiega końca, często informują swoich najbliższym o rodzaju pochówku.

 

Zadaniem najbliższych zmarłej osoby jest uszanować jej ostatnią wolę. Zakład pogrzebowy jest miejscem przygnębiającym, dlatego też istotne jest, aby osoby tam pracujące wyróżniały się cierpliwością, empatią i zrozumieniem, przy zachowaniu pełnego profesjonalizmu.

admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *