Site Loader

Konstrukcje ze stali nierdzewnej muszą być zgodne z ogólnie obowiązującymi przepisami i normami, w tym zasadami BHP. Zgodność z przepisami, dotyczy zarówno urządzeń, takich jak pilarki tarczowe, taśmowe, strugarki, ale też większych maszyn jak choćby tych służących do podnoszenia ludzi, gdzie występuje niebezpieczeństwo upadku z wysokości ponad trzech metrów. Jednakże oprócz zgodności i bezpieczeństwa wyrobów ważna jest również ich jakość.

Części wykonane ze stali nierdzewnej, cechują się wysoką wytrzymałością na awarie mechaniczne i jak mówi ich nazwa nie mogą być zniszczone przez korozję. Obróbkę stali nierdzewnej możemy wykonać między innymi za pomocą frezarki albo tokarki. Usługi frezowania oraz toczenia mają na celu nadanie przedmiotowi pożądanego kształtu i rozmiaru, a także stopnia wygładzenia. Czym te dwie techniki odróżniają się między sobą? Proces toczenia odbywa się, przez ruch narzędzia tokarskiego równolegle lub prostopadle do płaszczyzny obracającego się albo nieruchomego obiektu obrabianego. Ten proces, służy do wykonania obiektu o walcowatym lub kulistym kształcie.

Natomiast frezowanie, to obróbka obiektów odbywająca się przez skrawanie przyrządem nazywanym frezem, lub w wypadku metody CNC frez sterowany numerycznie, który gwarantuje nam bardzo dużą precyzję pracy. Obróbka przebiega tak, iż maszyna wykonuje ruch obrotowy, a aktualnie obrabiany materiał – stal nierdzewna, ale też tworzywa sztuczne czy drewno – ruch posuwowy.

admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *