Site Loader

Współcześnie prawie każdy ma telefonu z Androidem oraz wyróżnikiem tego operacyjnego systemu jest to, że jest on totalnie wielozadaniowy (jak zresztą cały smartfon). Co to znaczy? To oznacza, że telefonu użytkujemy już nie wyłącznie do kontaktowania się, ale także przykładowo jako konsoli do gier, odtwarzacza muzyki, filmów a ponadto aparatu fotograficznego.

W szczególności ta ostatnia alternatywa jest intrygująca, bo znaczy ona, że praktycznie żadna osoba z nas nie wędruje już z osobnym cyfrowym aparatem. W momencie kiedy aparaty foto rozpoczęły trafiać do telefonów, to były one dosyć słabej klasy, jednak aktualnie obiektywy zamontowywane w komórkach są tak zaawansowane (zarówno pod kątem ogromnej ilości megapikseli, jak i samej klasy optyki), że bez nerwów jest możliwość używać je jako pierwszego aparatu.

Problem pojawia się jedynie w tym miejscu, jeśli zmieniamy komórka lub np przez zbieg okoliczności usuniemy oraz (kradzież smartfona jest jeszcze większym problemem). Dlategorównież na bieżąco powinna być wykonywana kopia zapasowa android. Na szczęście jest to alternatywa wbudowana w prawie każdy smartphone oraz wystarczy ją włączyć w menu ustawień (uzyskajmy pewność, że duplikat dotyczy wszystkiego, czyli również obrazków, a nie przykładowo wyłącznie spisu kontaktów).

Jest też ponadplanowa opcja na kopia zapasowa zdjęć android – jest to przenoszenie kilku świeżo wykonanych fotografii na nasz osobisty dysk Google przypięty do konta. Za darmo posiadamy tam 15GB pojemności co bezproblemowo starczy na kilkanaście tys. zdjęć.

admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *