Site Loader

Uszczelniacz do chłodnicy uszczelnienia.pl wykorzystywany jest w sytuacji wystąpienia różnorodnego rodzaju niedużych nieszczelności w układzie chłodniczym pojazdu. Jeżeli już awarie w przewodach nie są zbyt ogromne to możliwe jest wykorzystanie właśnie takiego mechanizmu jakim jest uszczelniacz do chłonic. Środek ten zawiera małych wielkości cząstki aluminium, których zadaniem jest załatanie dziurek w układzie chłodniczym pojazdu, nawet tych malusieńkich rozmiarów.

 

Oprócz tego środek ten w absolutnie żaden sposób nie ma wpływu ani na działanie układu, ani na prawidłowe funkcjonowanie chłodnicy. Używa się go stosunkowo prosto. Wsypuje się po prostu odpowiedni preparat do chłodnicy, co można wykonać własnymi siłami, niemniej jednak z zachowaniem wszelkich zasad ostrożności. Środek rozejdzie się po chłodnicy w mniej więcej piętnaście minut. Po tym czasie można bez problemu znowu uruchomić pojazd. W osobówkach obok uszczelniacza znajduje się również element taki jak uszczelniacz wału korbowego. Uszczelniacz wału korbowego wnikliwie uszczelnia połączenie wału korbowego z blokiem silnika. Pojawienie się różnorodnego typu usterek tego typu uszczelniacza częstokroć stwarza kłopoty tj. wyciekanie oleju napędowego z silnika pojazdu.

 

Natomiast wymiana tego elementu jest kwestią dość skomplikowaną, zatem znakomicie jest to powierzyć dobremu mechanikowi. Aby wymienić na nowy taki element należy zdemontować w samochodzie cały silnik. Dopiero wówczas mamy do niego dostęp.

admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *