Site Loader

Jak w każdej branży, tak też w budowlance funkcjonują zakłady, jakich określone specjalizacje są bardzo podobne. Dobrym przykładem są biura konstrukcyjne a także projektowe. Wielu osobom biura projektowe kojarzą się poprawnie – jako zespół architektów tworzących projekty budynków.

 

Znacznie więcej wątpliwości wywołują biura konstrukcyjne. Czym tak właściwie jest jest biuro konstrukcyjne? Jego pracownicy – nie tylko architekci, lecz głównie inżynierowie- zaczynają swoją pracę w momencie stawiania obiektu. Na początek dokonują obliczeń a oprócz tego dokładnej analizy rozwiązań technicznych po to, aby obiekt zbudowany był z ekonomicznych komponentów, ale też spełniał odpowiednie wymogi bezpieczeństwa. Następnie pracownicy biura dobierają materiały nośne by zapewnić wytrzymałość danej budowli.

 

Eksperci , którzy pracują w tego typu biurze są więc osobami realizującymi wykonany szkic, który potem wcielany jest w życie. Projektant konstrukcji powinien mieć stosowne zdolności. Należą do nich między innymi: – dobra znajomość systemów do projektowania- biegłość w wykonywaniu obliczeń wytrzymałościowych; – tworzenie rysunków technicznych; – biegła praca na komputerze. Zatrudnienie w biurze konstrukcyjnym wiąże się z pracą przed laptopem. Wiąże się z tym praca nad programami komputerowymi, stała współpraca z biurami architektonicznymi a także stałe kontakty z klientem. Pracownik biura konstrukcyjnego regularnie sprawdza postawione już budynki a także dba o to, ażeby konstrukcja nie zawiodła podczas użytkowania.

admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *