Site Loader

Właściwe zabezpieczenie wysyłanego towaru bywa kwestią w większości bagatelizowaną, szczególnie poprzez świeżo powstałe korporacje zajmujące się wysyłką czy sprzedażą urządzeń podatnych na awarie w czasie przewozu.

Nierzadko dobrane metody pakowania, zwłaszcza te bardziej budżetowe „na 1-wszy rzut oka”, powodują uszkodzenie lub w ogromnej liczbie przypadków zmniejszenie wartości transportowanego materiału. Rzekome oszczędzone pieniądze na zabezpieczeniu przesyłki są wtedy tracone przez potrzebę wymiany lub naprawy danej rzeczy. W czasach teraźniejszych technik niepraktyczne wydaje się więc zawijanie towarów do wysłania w papier, zwłaszcza jeśli przedmiotem naszej działalności są towary kruche szczególnie zrobione ze szkła.

wypełniacze do pakowania dostępne na rynku mogą zabezpieczyć, przed możliwymi uszkodzeniami podczas transportu, nawet tak niezwykle wrażliwe na awarie rzeczy jak porcelanowe filiżanki. Z całą pewnością to jaki wypełniacz kupimy zależy bezpośrednio od towaru jaki chcemy ochronić a także od kosztów. Rozumie się samo przez się, że im przesyłka bardziej krucha oraz droga tym wyższą ochronę należy stosować. Do wyboru mamy dzisiaj całą masę wypełniaczy o różnym sposobie użycia oraz w różnej cenie. Możemy zdecydować się na specjalne granulki z tworzywa, poduszki z powietrzem, papierowe wypełniacze czy wręcz wyjątkowe, przystosowujące się do kształtu przedmiotu, ochraniacze z styropianu czy gąbki. Do nabycia są wręcz niesamowite opakowania na butelki, które to w ogromnym stopniu zapobiegną ich stłuczeniu podczas przechowywania czy przewożenia. Niektóre z nich, zwłaszcza przy dużej liczbie przesyłek, możemy produkować samemu w miejscu pakowania. Zwłaszcza modna jest maszyneria do przygotowywania papierowych wypełniaczy czy narzędzia do poduszek wypełnionych powietrzem.

To czy wybierzemy kupienie fachowych urządzeń, czy też nabędziemy już gotowe ochraniacze jest zależne zwłaszcza od poziomu opłacalności poszczególnych etapów. Przy relatywnie małej sprzedaży wystarczające okazać się może kupowanie gotowych ochraniaczy. Szczególnie skomplikowane do pewnego przewożenia są produkty ze szkła, dlatego w czasie ich pakowania trzeba zwrócić szczególną uwagę na ich zabezpieczenie przed niechcianymi awariami w transporcie. Może okazać się, że czasami potrzebne będzie zastosowanie nawet kilkustopniowego zabezpieczenia np. bezpośrednia protekcja pakunku, tak jak wymienione już wyspecjalizowane opakowania na butelki a także dodatkowe wykorzystanie wypełniaczy do kartonów, które pochłaniają en. kinetyczną ewentualnego uderzenia w paczkę. Pamiętajmy, że w czasie transportu może dojść do różnorakich, niemożliwych do przewidzenia sytuacji. To jaki szczebel zabezpieczeń przyjmiemy zależy od wartości wysyłanej przez nas rzeczy. Jako minimum ma natomiast stanowić uniemożliwienie przesuwania się przedmiotu wykonanego ze szkła w opakowaniu, co istnieje możliwość w łatwy sposób wykonać wypełniając ściśle przesyłkę przykładowo dobrym granulatem.

admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *