Site Loader

Fizykoterapia polega na leczeniu chorób fizycznych oraz urazów z użyciem urządzeń medycznych, technik manualnych, różnych ćwiczeń a także innych środków. Istnieje kilka różnych metod a także terapii leczenia , które są dostępne w masaż Ostrzeszów osób z urazami układu mięśniowo-szkieletowego, problemami sercowo-naczyniowymi, neurologicznymi oraz wieloma innymi dolegliwościami. W poniższym artykule przedstawimy różne techniki dostępnych zabiegów fizjoterapeutycznych.

Elektrostymulacje-zabieg fizjoterapeutyczny

Elektrostymulacja jest procesem stosowanym od wielu lat w celu pomocy ludziom z stałym bólem. Elektrostymulacja wysyła do ciała prąd elektryczny o niskim natężeniu przez elektrody oraz pomaga zmniejszać stany zapalne a także stymulować obieg krwi.

Masaż-zabieg fizjoterapeutyczny

Fizjoterapia to sposób masowania, który skupia się na określonej części ciała pacjenta. Niektóre z najpopularniejszych rodzajów to masaże głowy, szyi, pleców oraz stóp. Terapeuta rękami masuje obszar oraz zapewnia ulgę w różnych objawach bólowych.

Laseroterapia-zabieg fizjoterapeutyczny

Laseroterapia to dział fizjoterapii, który istnieje możliwość stosować w leczeniu stanów zapalnych a także bólu w bardzo wielu różnych stanach. Zabieg ten polega na wysyłaniu laserowych impulsów poprzez skórę i do tkanek, wytwarzając energię, która ma wspomagać wzrost oraz gojenie komórek.

Zabieg fizjoterapeutyczny -elektroterapia

Istnieje wiele powodów, dla których pacjenci są zainteresowani próbą leczenia fizjoterapeutycznego. Być może cierpią na przewlekły ból, problemy z układem mięśniowym, a nawet depresję albo niepokój. Niezależnie od przyczyny, w poniższym artykule przyjrzymy się bliżej niektórym dostępnym aktualnie sposobom leczenia i technologii, która jest wykorzystywana do ich realizacji.

Zabieg fizjoterapeutyczny -ultradźwięki

Ultradźwięki ciała mogą ujawnić złamania, skrzepy krwi a to nie wszystko. Fale ultradźwiękowe są wysyłane z sondy, która przesuwana jest po ciele pacjenta. Wysyłane fale odbijają się od tkanek a następnie powracają do maszyny, tworząc obraz wnętrza ciała osoby badanej na ekranie urządzenia.

admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *