Site Loader

Takim jednym z najbardziej znanych kierunków wakacyjnych jest z pewnością Chorwacja. Dlaczego tak się dzieje? Przede wszystkim Chorwacja potrafi zachwycić urozmaiconymi widokami.

Większość ludzi podróżuje tam dla Adriatyku, które w czasie lata jest ciepłe oraz krystalicznie czyste, oraz dodatkowo stwarza możliwość wyboru innej plaży dzień w dzień. Plaże żwirkowe, piaszczyste, zamknięte w zatoczkach lub otwarte na morze, dzikie a oprócz tego znane – wybór jest ogromny. W dodatku, wcale nie musimy się wiele przemieszczać, aby dzień w dzień móc odpocząć w innym miejscu. Każde miasto może zaoferować przynajmniej kilka typów plaż.

Dla osób spragnionych klimatów śródziemnomorskich Chorwacja może poszczycić się również przepięknymi miasteczkami, w których w wielkiej części zachowały się starodawne kamienice a także wąskie zabytkowe uliczki. Jeśli kogoś urzekają dokładnie takie widoki, niewątpliwie powinien się przekonać jakie perły architektury skryte są w chorwackich miasteczkach.

Dla osób spragnionych górskich szlaków także znajdzie się pełno ciekawych atrakcji. Oprócz tego, widok gór z widokiem na Adriatyk maluje niepowtarzalny pejzaż.

Co dodatkowo powoduje, iż Chorwacja jest tak chętnie odwiedzana poprzez turystów ? Nie ma wczasów bez dobrego jedzenia. Mając tak imponującą linię brzegową niezaprzeczalnym jest różnorodność a ponadto ilość dostępnych gatunków ryb a także owoców morza. Fani owoców morza poczują się tutaj jak w raju. Homary, kalmary, krewetki, ostrygi – warto się tym zajadać bez opamiętania, ponieważ nigdzie indziej nie będą smakować tak jak świeżo wyciągnięte z Adriatyku. A takie właśnie możemy tu spotkać. A dodatkowo niewątpliwie warto korzystać z możliwości jedzenie ryb, które w Polsce są mało dostępne – jedną z nich może na przykład być morszczuk. Nie możemy zapomnieć również o tym, iż ryby to prawdziwe bogactwo witamin i składników odżywczych.

Jeszcze jakiś czas temu Chorwacja przyciągała również turystów bardzo niskimi cenami w porównaniu do pozostałych krajów śródziemnomorskich Zachodniej Europy. Pomimo tego, że wciąż jest tam taniej, ceny te natomiast nieustająco rosną I nie mamy już tak wielkiej różnicy. Zwłaszcza w najbardziej znanych kurortach.

Decydując się na się na Chorwację należy przemyśleć środek transportu. Jednym z najbardziej znanych oraz najczęściej wybieranych jest samochód. Samochodem do Chorwacji z południowej części naszego kraju dostaniemy się w paręnaście godzin i możemy podziwiać przepiękne krajobrazy podczas podróży albo stanąć po drodze a także odwiedzać inne europejskie miasta. Warto także dodać, że pojazd będzie niezastąpiony na miejscu, gdyż umożliwi swobodne przemieszczanie się do plaż i pozwoli na dojechanie do większej liczby wspaniałych miejsc.

Chorwacja jest takim jednym z państw, które trzeba choćby raz w swoim życiu odwiedzić. Niezależnie od tego czy preferujesz wylegiwanie się na plaży, czy też aktywny relaks – na Chorwacji na pewno odnajdziesz coś odpowiedniego dla siebie.

Artykuł powstał przy współpracy z https://travel-time.pl/

admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *