Site Loader

Polacy bardzo uważnie podchodzą do kwestii własnego zdrowia. Bardzo dobrze wiedzą, iż żadne pieniądze nie zdołają zrekompensować im silnych bóli pleców, bólów reumatycznych czy też dławicowych. Niestety obecnie całe mnóstwo osób jest podatnych na różne choroby i schorzenia. Pośród nich są także maleńkie dzieci, które potrzebują żywienia pozajelitowego. Na szczęście aktualnie istnieje refundacja NFZ specjalistycznych wyrobów stomijnych, które znacząco poprawiają wygodę osoby chorej.

 

Choremu zmagającemu się z tego typu chorobami przydatne są specjalistyczne opatrunki a oprócz tego wysokiej jakości worki, które pozwalają prawidłowe funkcjonowanie organizmu. Dzięki wykorzystaniu nowych surowców w obecnej chwili sprzęt jest o kilka klas lepszy od stosowanego jeszcze dwadzieścia lat temu. Ażeby możliwe było pokrycie wszelkich kosztów przez Narodowy Fundusz Zdrowia  pacjent powinien udać się po specjalnie przygotowane zlecenie od pielęgniarki albo lekarza. Jest tak też wówczas, w momencie gdy w grę wchodzi zrefundowanie wyrobów z zakresu urologii. Niestety teraz jego uzyskanie jest nieco trudniejsze z powodu panującej pandemii. Osoby chore mogą je nabyć poprzez elektroniczny system po uprzedniej rozmowie z osobą wydającą zlecenia.

 

Należy również pamiętać, że obowiązkowe jest zrealizowanie w terminie otrzymanego zlecenia. Na całe szczęście spora większość chorych jest niezmiernie odpowiedzialna i troszczy się o to, ażeby nie spóźnić się z odbiorem potrzebnych produktów. Natomiast chorych zgłaszających się po refundację nieustannie przybywa. Przykładem może być refundowanie specjalistycznych wyrobów chłonnych. Kiedyś nie było aż tak wielu chorych, którym koniecznie trzeba było zakładać specjalnych pieluchomajtek z racji kłopotów z układem moczowym. Przebywali oni w szpitalach, czasem w mieszkaniach. Współcześnie co trzeci chory zgłaszający się po taką refundację potrzebuje wsparcia. Czy miało miejsce coś co przyczyniło się do tak dużych kłopotów w tak krótkim czasie? Niewątpliwie ma na to wpływ jakość życia, wszelkie nawyki a dodatkowo coraz mniejsza odporność. Musimy jednak obiektywnie stwierdzić, że głównym czynnikiem jest zwiększający się wiek przeżywalności.

 

Nasze społeczeństwo się starzeje. W porównaniu do poprzednich dekad mamy bardzo duży odsetek ludzi starszych, a relatywnie niewielki ludzi młodych. Co prawda bardzo daleko nam nadal do innych  krajów UE które zmagają się z brakiem rąk do pracy i wymieraniem obywateli. W porównaniu do Włoch, Gruzji, Niemiec czy Belgii jesteśmy młodym społeczeństwem. Natomiast porównując się do Iranu nasz odsetek ludzi młodych jest wręcz zatrważająco niski. A więc można spodziewać się kolejnych kłopotów ze zdrowiem a także zwiększającymi się potrzebami ludzi. Przecież zdecydowana większość starszych ludzi walczy z dolegliwościami, które zakłócają funkcjonowanie i niezbędna jest im pomoc. Może być ona przekazywana w rozmaity sposób. Takim jednym z nich jest dofinansowanie przez nasze Państwo produktów medycznych ułatwiających egzystowanie i umożliwiających bardziej normalne funkcjonowanie.

admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *