Site Loader

Cholesterol to lipid, który występuje w naszych tkankach. Jest pozyskiwany jednocześnie z pokarmu, jak i syntetyzowany w organizmie człowieka. Cholesterol wpływa na wiele funkcji organizmu ludzkiej jednostki (np wydzielanie hormonów, synteza wit. D, praca i funkcjonowanie mózgu a ponadto układu immunologicznego) I jest potrzebny do jego poprawnego funkcjonowania. Dla ludzkiego zdrowia bardzo istotne jest natomiast, by jego poziom nie przekraczał zalecanej normy, oraz aby zachowany był prawidłowy stosunek tzw. „dobrego” (HDL) a ponadto „złego” (LDL) cholesterolu. Przyjmuje się, że cholesterol całkowity nie może przewyższać dwieście mg/dl.

Profesjonalnym urządzeniem sprzyjającym wczesnej profilaktyce jest aparat do pomiaru cholesterolu. Warto zwrócić na to uwagę, szczególnie jeżeli w grupie podwyższonego ryzyka. Wyłapanie podwyższonego poziomu cholesterolu na wczesnym etapie gwarantuje nam możliwość szybkiej reakcji oraz zmian w trybie swojego życia, które mogą zapobiegać wszelkim chorobom. Jest to także przydane urządzenie dla jednostek, które już mają nieprawidłowe wyniki i chcą je same nadzorować, bez potrzeby wizyty non stop u lekarza.

Zwiększony cholesterol podwyższa ryzyko sporej ilości rozmaitych chorób. Na kluczowym miejscu znajduje się tutaj miażdżyca. Podwyższenie norm może także doprowadzić do choroby wieńcowej, zawału serca oraz udaru mózgu. Kolosalnie rośnie też ryzyko pojawienia się kamicy żółciowej. Im szybciej pacjent dowie się o nieprawidłowych wynikach, tym znacznie więcej czasu ma na reakcję, właściwe leczenie, a zasadniczo może przedłużenie swojego życia.

admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *