Site Loader

Z potocznej wiedzy, nabytej w trakcie wakacyjnych wojaży lub nawet z tej wyniesionej z lekcji geografii, zdajemy sobie sprawę, iż nasz największy półwysep, odgradzający Zatokę Gdańską od Morza Bałtyckiego, to tak naprawdę niewielki spłachetek ziemi, na którym większa infrastruktura turystyczno-hotelowa, ani się tam nie pomieści, ani nie ma większego sensu. Hotel sieci Best Western znakomicie wpasował się w atmosferę niedużych, urokliwych rybackich miasteczek, jak i w okalającą go architekturę oraz charakter specyficznej, miejscowej przyrody.

Best Western Hotel Jurata

Mijając Kuźnicę i Jastarnię, na drodze do Helu pozostaje nam jeszcze mała miejscowość, Jastarnia. To w tej, niegdyś spokojnej, leżącej na uboczu rybackiej osadzie, na ulicy Świętopełka 11 rozłożył się niewielki hotelik Best Western Hotel Jurata. Już na pierwszy rzut oka widać, iż ktoś przemyślał całe przedsięwzięcie od strony urbanistycznej i architektonicznej i Hotel Jurata współistnieje w symbiozie nie tylko z okoliczną zabudową, jak i z nadmorską naturą. Świadczą o tym niewysoka, zwarta bryła hotelu z przestronnymi balkonami oraz drewniane wykończenia, jaki białe i niebieskie barwy elewacji. Ten, nieduży hotel Best Western, niemający nic wspólnego z krzykliwymi i przytłaczającymi kolosami ze śródziemnomorskich plaż, wręcz zachęca do spokojnego wypoczynku w stylu slow tourism.
Hotel Jurata z sieci Best Western zaprasza na wypoczynek do 45 nowocześnie urządzonych, przestronnych pokoi. W całym budynku oczywiście mamy dostęp do Internetu bezprzewodowego, natomiast jeśli nie mamy przy sobie żadnego urządzenia, możemy skorzystać z komputera ogólnodostępnego i drukarki, podpiętych do szybkiego łącza. Jak nas przyzwyczaiła sieć hoteli Best Western także parking hotelowy jest również bezpłatny, co niestety nie zawsze jest standardem dla dużych nawet hoteli w centrach polskich miast. W pokojach czekają na turystów zestawy do parzenia kawy i herbaty, telewizja satelitarna oraz niewielka chłodziarka, klimatyzacja oraz sejf.

Hotel Jurata – klimatyczne miejsce

To, co stanowi o wyjątkowości Hotelu Jurata Best Western, to nie tylko standard pokojów, lecz także otoczenie hotelu. Obiekt położony jest dosłownie kilkadziesiąt metrów od przepięknej, czystej plaży, do której przez las iglasty prowadzi urokliwa ścieżka. Do wypoczynku zachęca także wewnętrzny dziedziniec hotelu, na którym zadbano o to, by nawet najdrobniejsze szczegóły, takie jak leżaki, stoliki wpisywały się swym charakterem w kanon nadmorskiej miejscowości wypoczynkowej. W architekturze i infrastrukturze dominuje, więc marynarska biel i odcienie błękitów.
Hotel Jurata to nie tylko piękna, cicha okolica i wręcz morze możliwości uprawiania sportów wodnych, lecz także wewnętrzna infrastruktura hotelowa. Do posiłków zachęcają utrzymane w błękitnej tonacji wyłożone elementami drewnianymi Bistro Burta i sala śniadaniowa Wanta. Best Western nie zapomniał także o wczasowiczach chcących oderwać się od kąpieli słonecznych i morskich czy intensywnie uprawianych sportów wodnych. To na nich czeka strefa fitness z niewielką aczkolwiek nowoczesną siłownią oraz sauny sucha i parowa. Jeśli natomiast kapryśna, nadbałtycka aura zawiedzie i kąpiel w morzu odpada, mamy do dyspozycji basen wewnętrzny (wraz z przebieralnia i szafkami), będący cały czas pod bacznym nadzorem ratownika. Wewnątrz budynku znajdują się też tory do kręgli oraz bilard. Co warto dodać, Best Western zadbał także o bezpośrednie otoczenie hotelu. Tak więc, od strony charakterystycznego nadmorskiego lasu na pragnących nieco statycznego wypoczynku czekają ławeczki, ocienione wiaty wypoczynkowe i grillowe oraz nowoczesne boisko wielofunkcyjne.

Jesteś ciekawy jakie hotele jeszcze posiada w ofercie Best Westren? – https://www.bestwestern.pl

admin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *